۱۰۰ اپلیکیشن کشاورزی رونمایی شد

۱۰۰ اپلیکیشن کشاورزی رونمایی شد

آب و غذا - بیش از ۱۰۰ نرم افزار موبایلی مرتبط با کشاورزی امروز برای نخستین بار در کشور رونمایی شد.

علی اکبر مؤیدی رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی کشور امروز در مراسم معرفی نمونه های بخش کشاورزی اظهار داشت:امسال براساس شاخص ها و برنامه ها در سطح کمیته های فنی که در استان ها تشکیل شده کشاورزان نمونه معرفی شدند.

وی افزود: نمونه های بخش کشاورزی هر استان به کمیته ملی کشوری راه یافتند و امروز در این مراسم از این قهرمانان تولید کشاورزی کشور تقدیر شد.
مؤیدی با بیان اینکه کشاورزان نمونه در ۱۵۰ رشته تخصصی کشاورزی مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: از میان تمام کشاورزان ۱۵۸ نفر به عنوان قهرمان تولید و نمونه های ملی انتخاب شدند.

وی عملکرد بالا، تولید مناسب، مدیریت آب، بهره وری خوب آب و منابع آبی، بهره وری از خاک و نیز حفظ محیط زیست را از جمله ملاک های کشاورزان نمونه برشمرد.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی کشور به دو نمونه از تولیدات کشاورزان نمونه اشاره کرد و گفت: کشاورز نمونه در بخش گندم آبی بیش از ۱۳ تن در هکتار تولید کرده و کشاورز نمونه در بخش برنج بیش از ۱۲ تن در هکتار تولید داشته است.

مؤیدی تبادل نظر با مسئولان کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، بیان نظرات و استفاده از کشاورزان نمونه برای آموزش و ترویج کشاورزی دیگر کشاورزان را از جمله اهداف برگزاری این مراسم بیان کرد.

وی در خصوص علت تفاوت میزان تولید میان کشاورزان نمونه و متوسط تولید کشاورزان افزود: برنامه ریزی خوبی در چند سال گذشته صورت گرفته و یکی از مهمترین اقدامات، انتقال دانش فنی به کشاورزان است.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی کشور اضافه کرد: ما سعی کردیم در حوزه های آموزش ارتباط میان تحقیق، آموزش و ترویج را به خوبی انجام دهیم.
مؤیدی افزود: هم اکنون بخش ترویج کشاورزی تعداد زیادی از نشریات و بروشورهای کشاورزی را به صورت رایگان در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

وی مدیریت دانش در سطح مراکز خدمات کشاورزی را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: بیش از هزار و ۴۰۰ مرکز خدمات کشاورزی در دهستان ها وجود دارد و برای هر یک از این مراکز یک محقق معین مشخص شده و این افراد با کشاورزان تعامل خوبی دارند و سعی می کنند دستاوردهای پژوهشی را در کمترین زمان ممکن به کشاورزان منتقل کنند.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی کشور افزود: هدف وزارت جهاد کشاورزی این است که مدیریت دانش را در سراسر کشور به کشاورزان منتقل کند.
مؤیدی ابراز امیدواری کرد: بخش عمده ای از کشاورزان کشور بتوانند به رکوردهای خوبی در تولید دست یابند.

برچسب ها: اپلیکیشن کشاورزی