خرید تضمینی گندم در استان مرکزی ۱۷۰ هزار تن افزایش یافت

خرید تضمینی گندم در استان مرکزی ۱۷۰ هزار تن افزایش یافت

آب و غذا

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: میزان خرید تضمینی گندم این استان در سال زراعی گذشته نسبت به مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۷۰ هزار تن افزایش یافته‌است.

«غلامرضا ملکی» افزود: ۳۰۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال زراعی گذشته به‌صورت تضمینی از گندمکاران استان مرکزی خریداری شد که خرید این محصول در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۳۵ هزار تن بود.

خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان مرکزی از دهم خرداد ماه امسال آغاز و تاکنون ۲۴۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران به صورت تضمینی خریداری و در سیلوهای این اداره کل ذخیره سازی شد.

خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان در سال‌جاری نیز نسبت به تمام سال ۹۲ حدود ۱۰۵ هزار تن افزایش یافته و پیش‌بینی می شود تاپایان زمان خرید تضمینی این محصول ۳۵۰ هزار تن محصول از گندمکاران خریداری شود.

افزایش میزان بارندگی‌ها، بهره‌گیری از بذرهای اصلاح شده، اصلاح روش کشت، افزایش حمایت‌های دولت از بخش کشاورزی و اعلام به موقع قیمت تضمینی گندم از جمله مهمترین عوامل افزایش خرید این محصول در استان مرکزی بوده‌ است.

۳۵ مرکز خرید تضمینی گندم در استان مرکزی پیش بینی شده و خرید تضمینی این محصول اکنون در ۳۲ مرکز اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان در حال انجام بوده و در صورت نیاز تعداد آنها قابل افزایش است./ایرنا