محصول خرما امسال با رعایت دستورهای بهداشتی برداشت می‌شود

محصول خرما امسال با رعایت دستورهای بهداشتی برداشت می‌شود

آب و غذا

 نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی گفت: خرمای جنوب کرمان کاملا سالم بوده و در هنگام برداشت این محصول، تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

ذبیح الله اعظمی افزود: برای جلوگیری از انتقال ویروس در مصوبه ستاد مقابله با کرونا جنوب کرمان آمده، کارگران و خرماداران، هنگام برداشت محصول ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

استفاده از ماسک، دستکش و شست و شوی مداوم دست‌ها توسط کارگران در هنگام برداشت محصول خرما رعایت می‌شود تا شاهد برداشت محصولی سالم باشیم.

نماینده مجلس به عوارض و ارتباط بیماری ویروسی کرونا روی محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: در علم گیاهپزشکی هیچگونه بیماری ویروسی مشترکی بین گیاه و انسان وجود ندارد لذا مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند و به شایعات و مطالب غیر علمی توجه نکنند.

اعظمی که دارای مدرک دکترای کشاورزی از دانشگاه بلژیک است، زمان آغاز برداشت خرمای مناطق جنوبی کرمان را ابتدای تیرماه با رقم زودرس آلمِهتِری و تا اواخر مهرماه با برداشت ارقام دیر رس هَلیله‌ای عنوان کرد و سطح بارور نخلستان‌های این منطقه را ۲۹ هزار هکتار برشمرد.

وی خرمای مضافتی، کلوته، مُرداسنگ، نگار، گوردیال و ارقام خشک پیارُم، زاهدی و مجول را بیشترین ارقام خرمای منطقه جنوب کرمان دانست و بازار هدف این محصولات را کشورهای اروپایی، روسیه و افغانستان و بازار داخلی عنوان کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین مزیت خرمای جنوب کرمان را سالم و ارگانیک بودن این محصول عنوان کرد و اظهار داشت: به طور میانگین سالانه ۲۰۸ هزار تُن انواع خرما از نخلستان‌های هفت‌گنج جنوب کرمان برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود./ایرنا