صادرات بالغ بر هفتاد هزار تن آبزیان در سال ۹۸

صادرات بالغ بر هفتاد هزار تن آبزیان در سال ۹۸

آب و غذا

سرپرست اداره كل شیلات هرمزگان از صادرات بالغ بر ۷۰ هزار تن انواع آبزیان به ارزش گمركی  ۱۳۰ میلیون دلار در سال ۹۸ خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دكتر عبدالرسول دریایی با اشاره  به سهم ۲۵ درصدی شیلات هرمزگان از تولیدات شیلاتی كشور گفت: خوشبختانه با وجود تحریم های ظالمانه و مشكلات و موانع تولید و صادرات به دلیل تحریم ها و دشمنی ها، شیلات هرمزگان با همكاری بخش خصوصی توانسته صادرات قابل توجه ای با ۲۱ درصد افزایش در تناژ صادرات نسبت به سال گذشته داشته باشد.
 
وی با بیان این كه در استان هرمزگان ۸۳  واحد شیلاتی در زمینه های عمل آوری، فرآوری، تولید كنسرو و پودر ماهی مشغول به فعالیت هستند، افزود: این مجموعه با اشتغال بالغ بر ۳ هزار و ۱۶۰ نفر توانسته  این میزان از صادرات و ارز آوری را به استان تخصیص دهند.
 
سرپرست اداره كل شیلات هرمزگان وزن خالص صادرات آبزیان را بالغ بر ۷۰ هزار تن خواند و تصریح كرد: یال اسبی، میگوی پرورشی، ماهی مركب، ماهی خشك و سایر آبزیان را عمده آبزیان صادراتی استان هرمزگان را تشكیل می دهند.
 
صادرات آبزیان استان هرمزگان بیشتر شامل میگوی پرورشی، ماهیان حرام گوشت بوده كه از همین حیث بسیار قابل توجه است چرا كه از همه آبزیان صید شده حداكثر بهره برداری صورت میگیرد كه این خود گام مفید و مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی كشور است./سازمان شیلات ایران