یک واحد صنعتی پرورش مرغ تخمگذار در رامهرمز افتتاح می شود

یک واحد صنعتی پرورش مرغ تخمگذار در رامهرمز افتتاح می شود

آب و غذا

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در خردادماه سال جاری یک واحد پرورش مرغ تخم‌گذار صنعتی با ظرفیت ۱۵۰ هزار قطعه در شهرستان رامهرمز به بهره‌برداری می رسد .

عبدالامیر نیرومند اظهار کرد: پس از افتتاح اولین طرح بزرگ دامپروری در اردیبهشت‌ماه امسال در زمینه پرورش صنعتی و توأم ۵۰۰ رأس گاومیش و پرورش ماهی برای اولین بار در کشور، دومین طرح کلان استان در زمینه مرغ تخم‌گذار صنعتی نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

این طرح صنعتی مقارن با عید فطر با ظرفیت ۱۵۰ هزار قطعه در شهرستان رامهرمز و با اشتغال‌زایی ۳۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰ نفر غیرمستقیم به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه این امر موجب بالا رفتن تولید تخم‌مرغ به میزان دو هزار و ۶۰۰ تن در سال می‌شود، گفت: این طرح در زمینی به مساحت دو هکتار و حجم سرمایه‌گذاری انجام شده ۳۲۰ میلیارد ریال به صورت تمام مکانیزه به بهره‌برداری می‌رسد.

ظرفیت فعال تولید تخم‌مرغ در استان در حال حاضر بالغ‌بر هشت هزار تن در سال است که با راه‌اندازی این واحد، ۳۲ درصد به تولید تخم‌مرغ صنعتی استان اضافه می‌شود و امید است با توجه به پروژه‌های در دست اجرا در آینده نزدیک نیز شاهد افتتاح چندین واحد بزرگ دامپروری در نقاط مختلف استان باشیم./مهر