‌ جلوی خروج گندم کهگیلویه و بویراحمد به دیگر نقاط کشور گرفته شود

‌ جلوی خروج گندم کهگیلویه و بویراحمد به دیگر نقاط کشور گرفته شود

آب و غذا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جلوی خروج گندم تولیدی این استان به دیگر نقاط کشور به ویژه به صورت قاچاق و عرضه خارج از شبکه گرفته شود.

سید حشمت الله صمیمی دوست در نشست کمیسیون خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نیروی انتظامی این استان اقدام به برخورد قضایی با رانندگان کامیون های حمل قاچاق و عرضه خارج از شبکه گندم تولیدی استان به دیگر نقاط کشور کند.

این کامیون ها برای تحویل گندم قاچاق و عرضه خارج از شبکه باید به سوی نزدیکترین مرکز خرید گندم کهگیلویه و بویراحمد هدایت یا به اداره های جهاد کشاورزی شهرستان های استان ارجاع داده شوند.

فرمانداران این استان موظفند با تدابیر لازم از خروج قاچاق و عرضه خارج از شبکه گندم تولیدی استان به دیگر نقاط کشور جلوگیری کنند.

گندم تولیدی کهگیلویه و بویراحمد باید در کمترین زمان ممکن و با مدیریت سازمان جهاد کشاورزی استان خریداری و ذخیره سازی شود.

شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت قیمت خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز به کشاورزان این استان شتاب بخشی کند.

میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان در سامانه ملی ثبت شود.

بر اساس اعلام مسؤولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود که امسال میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این استان ۷۵ هزار تن باشد.

۹ مرکز خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که همگی آنها فعال هستند.

یکی از مشکلات اصلی کشاورزان این استان برای تحویل گندم مازاد بر نیاز بالا بودن نرخ کرایه حمل از مزرعه تا مرکز خرید است.

نشستی با مسؤولان شرکت های حمل و نقل بار کهگیلویه و بویراحمد برای ساماندهی نرخ کرایه حمل گندم از مزرعه تا مرکز خرید برگزار و تصمیم های لازم گرفته شود./ایرنا