۷۵۰۰ تن گوشت تنظیم بازار در اختیار استانها قرار گرفت

۷۵۰۰ تن گوشت تنظیم بازار در اختیار استانها قرار گرفت

آب و غذا

مدیر دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۷۵۰۰ تن گوشت قرمز با قیمت مصوب دولتی با هدف تنظیم بازار در یک ماه گذشته در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.

«محمد قبله» با تاکید بر لزوم خودداری از اظهارنظرهای غیرواقعی که موجب ایجاد نگرانی و بهم ریختگی بازار می شود، گفت: در یک ماه گذشته یک هزار تن گوشت به صنف پزندگان استان تهران، همچنین یکهزار تن گوشت برای واحدهای فعال در صنعت فرآورده های غذایی و چهار هزار تن برای توزیع میان خانوارهای تحت پوشش تعاونی های اسکاد، امکان، اتکا و فرهنگیان سراسر کشور اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد: خروج مصرف کنندگان عمده از بازار به آرامش بازار گوشت کمک می کند و همه تلاش ها برای رسیدن گوشت به دست مصرف کننده واقعی است.
قبله ادامه داد: پیش از این در صف‌های طولانی خرید گوشت تنظیم بازاری فقط مصرف کنندگان واقعی حضور نداشتند و برخی از چلوکبابی‌ها و صنف‌های فعال گوشت مورد نیاز خود را از این طریق خریداری می‌کردند که همین موضوع منجر به آشفتگی شده بود.
وی خاطرنشان کرد: با تامین گوشت مورد نیاز صنوف عمده و صنایع فعال، صف‌های طولانی به مرور از بین خواهد رفت.
این مقام مسئول درباره ابزارهای موجود برای تنظیم بازار گوشت توضیح داد: یکی از این ابزارها، تامین مناطق و مراکز پرمصرف است و استان تهران به دلیل اینکه تولیدکننده گوشت نیست، اما با تمرکز بالای جمعیت روبروست، در زمره نقاط بسیار پرمصرف دسته بندی می شود.
مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت ادامه داد: بر این اساس، تامین گوشت مصرفی تهران بازار گوشت در کل کشور را به تعادل نزدیک می‌ کند، زیرا ورود دام به تهران کاهش یافته و امکان تامین گوشت در نقاط دیگر کشور فراهم می شود.
وی تاکید کرد: با تامین گوشت مورد نیاز مراکز عمده مصرف و مناطق پرمصرف نوسان از بازار حذف خواهد شد.
قبله خاطرنشان کرد: گوشت تنظیم بازاری نه فقط در تهران و صنوف پرمصرف، بلکه در سراسر کشور توزیع می شود.
 پیشتر «مرتضی رضایی» معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده بود: برای تنظیم بازار شب عید، ۲۰ هزارتن گوشت قرمز ترخیص و از ۱۵ اسفندماه جاری روانه بازار می شود.

برچسب ها: گوشت بازار