۵۰۰ هکتار گلخانه در گلستان احداث می شود

۵۰۰ هکتار گلخانه در گلستان احداث می شود

آب و غذا

 معاون سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: از این مقدار، احداث ۱۰۰ هکتار گلخانه سهم گنبدکاووس است که انجام می شود.
مدیر جهاد کشاورزی گنبدکاووس اضافه کرد: اکنون برای راه اندازی ۱۳۱ هکتار گلخانه در گنبدکاووس متقاضی وجود دارد که از این مقدار برای ۹۷ هکتار پروانه تاسیس صادر و عملیات احداث ۶ هکتار آن آغاز شده است.
وی از فعال بودن پنج هکتار گلخانه تولید محصولات کشاورزی در گنبدکاووس نیز خبر داد و اظهار کرد: توسعه کشت های گلخانه ای سیاست جدید وزارت جهاد کشاورزی و گامی موثر در افزایش تولیدات این بخش است.
مدیر جهاد کشاورزی گنبدکاووس بیان کرد: افزایش تولید و مدیریت بهینه مصرف منابع آب و ایجاد اشتغال پایدار از دیگر مزایای توسعه کشت گلخانه ای در استان گلستان به ویژه گنبدکاووس است.
غلامعلی نورا با اشاره به تولید سالانه ۸۰۰ تا ۹۵۰ هزار تن تولیدات بخش کشاورزی (زراعی و دامی) این شهرستان ادامه داد: ارزش این تولیدات ۱۶ هزار میلیارد ریال است.
وی سطح زمین های زراعی و باغی گنبدکاووس را ۱۶۵ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: از این میزان اراضی زراعی اکنون دو تا سه هزار هکتار آن به کشت سبزی و صیفی اختصاص دارد.
او اضافه کرد: اگر فقط همین دو یا سه هزار هکتار تبدیل به گلخانه و انواع سبزی و صیفی در آن کشت شود، می توان سالانه ۵۰۰ هزار تن محصول برداشت کرد که علاوه بر درآمد بسیار بالا، اشتغال خوبی نیز برای جوانان ایجاد می کند.
گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت واقع درشرق گلستان و با توجه به اهمیت آن، فرمانداری این شهرستان فرمانداری ویژه تعریف شده و به تبع آن روسای برخی از ادارات مهم از جمله جهاد کشاورزی شهرستان، پست معاونت ادارات کل خود را دارند