کمبودی در تامین نهاده های کشاورزی نداریم

کمبودی در تامین نهاده های کشاورزی نداریم

آب و غذا - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت : هیچگونه محدودیت و یا کمبودی در زمینه تامین و توزیع نهاده های کشاورزی نداریم .

مرتضی رضایی عصر پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه دام و طیور در سیرجان افزود: گرچه در کوتاه زمانی این کمبود احساس شد ملی هم اکنون مشکل برطرف شده است . 
وی اضافه کرد : این وزراتخانه تامین نیازها و رفع مشکلات دامداران و پرورش دهندگان طیور را در اولویت کاری قرار داده است. 
رضایی گفت : تمام امکانات را برای افزایش بیشتر تولیدات دامی و طیور بکار گرفته ایم و استقبال خوبی هم شده است . 
وی ادامه داد: امروز هیچ محدودیتی برای ایجاد طرح های دامی نداریم و این بخش ضمن اشتغال بالا صرفه اقتصادی بالایی داشته و رقابت پذیر شده است. 
معاون امورتولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اصل این است که در شرایط کنونی همه بخش های اقتصادی باید با هم حرکت کنند اظهارداشت : به زودی از این بحران عبور می کنیم و باید بهره وری را ببریم و با دنیای تکنولوژی حرکت کنیم. 
به گفته رضایی اینک همه طرح های اقتصادی در حوزه دام و طیور توجیه پذیرند و ما هیچگونه محدودیتی برای واگذاری امکانات نداریم و از این بخش حمایت می کنیم. 
وی همچنین استان کرمان را با موقعیت آب وهوایی گرم و خشک برای طرح های دامپروری و مرغداری را مناسب دانست و افزود : این استان علاوه بر قطب اقتصاد کشاورزی از مناطق برتر کشور در تولیدات دامی و تولید گوشت مرغ است. 
رضایی از ابطال پروانه های راکد طرح های دام و طیور خبر داد و گفت : تمامی طرح های دام و طیور که تسهیلات را دریافت کردند و فعالیتی نداشته یا بر اساس ظرفیت کا رنمی کنند پروانه بهره برداری آنان باطل و به واجدین شرایط متقاضی واگذار می شود. 
معاون وزارت جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامیدر ادامه سفر یکروزه خود یک واحد دامپروری ۴۰۰ راسی را با هزینه ۱۲ میلیارد ریال و یک باب مرغداری گوشتی ۱۰۰ هزار قطعه ای با هزینه ۱۴ میلیارد ریال از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی افتتاح کرد که در مجموع برای ۱۶ جوان روستایی اشتغال زایی شد. 
رضایی از برخی طرح های مرغداری گوشتی و تخم گذار سیرجان و همچنین کارخانه شیر و تولیدات لبنی سیرجان بازدید کرد و در جریان تولیدات و همچنین مشکلاتاین حوزه ها قرار گرفت . 
سیرجان در ۱۷۰کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار گرفته است. 

برچسب ها: کشاورزی