بارگیری یک میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دام و طیور آغاز شد

بارگیری یک میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دام و طیور آغاز شد

آب و غذا - مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اعلام کرد: بارگیری بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع نهاده های دامی و طیور از گمرک بندرعباس به سمت این استان و نیز دیگر استان های کشور شروع شده و بزودی در چندروز آینده این محصولات به مرحله توزیع می رسد.

رضا سالمی اظهارداشت: باتوجه به کاهش جوجه ریزی و به دنبال آن افزایش قیمت مرغ و نیز برخی دیگر محصولات پروتئینی طی چند روز اخیر، حل مسائل مربوط به ترخیص و بارگیری نهاده های دامی و طیور توسط متولیان بویژه شرکت پشتیبانی دام کشور پیگیری و مشکلات حمل این بارها نیز حل شد.
به گزارش ایرنا طی چند روز گذشته قیمت مرغ افزایش یافت و تا دیروز به بالای ۱۴ هزار تومان در بازار رسیده بود که براساس اعلام مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از امروز روند کاهشی قیمت آن شروع شده است.
وی اظهارداشت: مشکلی در تامین نهاده دامی برای فصل سرما وجود ندارد.
به گفته سالمی، به منظور ایجاد تعادل در بازار، روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد نیز با قیمت کیلویی هشت هزار و ۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران درحال توزیع است.

**توزیع ۱۱۷ هزار تن نهاده در استان
سالمی با اشاره به تلاش ها برای تامین نهاده های دامی و طیور در مقاطع مختلف سال گفت: ۱۱۷ هزار تن نهاده دامی از ابتدای امسال تاکنون بین دامداران و مرغداران این استان توزیع شده است.
به گفته وی ۵۵ هزار تن ذرت، ۱۷ هزار تن سویا و پنج هزار تن جو تا پایان شهریورماه امسال، در بین دامداران و مرغداران توزیع شد.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای شهریور تا اول دی ماه نیز ۲۳ هزار تن ذرت، ۱۵ هزار تن کنجاله سویا و همچنین ۲ هزار تن در سطح استان تهران توزیع شد.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران افزود: با توجه به افزایش قیمت نهاده های دامی و به منظور تنظیم بازار، سویا با هرکیلو ۲ هزار و ۲۰۰ تومان، ذرت با یک هزار و ۲۰۰ تومان و جو نیز با یک هزار و ۲۵۰ تومان در بین واحدهای دامی استان تهران توزیع شد.
به گفته وی سالانه ۳۲ هزار تن گوشت قرمز در چهار هزار و ۳۵۲ واحد دامداری و همچنین ۷۲ هزار تن گوشت مرغ در ۳۱۱ واحد مرغ گوشتی استان تهران تولید می شود.
استان تهران حدود ۱۰ هزار واحد دامی فعال دارد.