سهم ایران از تجارت ۴ هزار میلیارد دلاری غذای حلال در دنیا یک درصد است

سهم ایران از تجارت ۴ هزار میلیارد دلاری غذای حلال در دنیا یک درصد است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: سهم ایران از تجارت ۴ هزار میلیارد دلاری غذای حلال در دنیا تنها یک درصد است.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی‌دامغانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: بازار تجارت غذای حلال در دنیا در حد ۴ هزار میلیارد دلار است که متاسفانه سهم ایران از این بازار حدود یک درصد است.

وی افزود: در دنیا جریان غذای حلال به یک بازاری تبدیل شده است که کالاهای عرضه شده در این بازار از کیفیت و سلامت بالاتری برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: جریان غذای حلال علاوه بر حفظ کیفیت و سلامت کالا باعث معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی به کشورهای دیگر می‌شود زیرا غذای حلال بر اساس قوانین شرع اسلام تهیه و عرضه می‌شود.

حجت‌الاسلام تقوی دامغانی با بیان اینکه کیفیت تغذیه در جامعه نقش مهمی در سلامت جامعه دارد، گفت: جامعه‌ای که از غذای سالم برخوردار باشند می‌تواند افراد سالم و متفکر به جامعه معرفی کند.

وی گفت: همچنین کمیت غذای حلال مدنظر است و باید جامعه به اندازه کافی غذای سالم و حلال تولید و در اختیار افراد قرار دهد. به گونه‌ای که در سفر اخیر به استان سمنان گزارش شد که با وجود نیاز استان به حدود ۸۰ هزار تن گندم امسال ۱۰۰ هزار تن گندم در استان تولید شده که ۲۰ هزار تن آن برای سایر استان‌ها استفاده خواهد شد.

برچسب ها: تجارت غذای حلال