۳۶ کشور در سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی

۳۶ کشور در سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی

سیزدهمین همایش بین المللی بنادر، سواحل و سازه های دریایی (۲۰۱۸ ICOPMAS ) از امروز تا ۷ آذر ماه در هتل المپیک تهران آغاز شد.

در سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی متخصصان و دانش‌پژوهان مهندسی سواحل از ۳۶ کشور جهان حضور دارند.

کنفرانس ICOPMAS از سال ۶۹ و به صورت دوسالانه با حضور متخصصان داخلی و خارجی و با همکاری دستگاه های اجرایی، دانشگاه های معتبر و موسسات پژوهشی برگزار می شود.

ایجاد فضایی برای اشتراک گذاشتن دانش وتجربیات و اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی، فنی و اجرایی در عرصه مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی از اهداف عام این نشست علمی و تحقیقاتی قلمداد می شود.

برگزاری همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی در ارتقا و تحکیم این دانش و ایجاد شرکت های دانش بنیان در حوزه مهندسی دریایی بسیار موثر است.

از دیگر فرصت های این همایش امکان گردهمایی و مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط و اتصال هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه برای توسعه پایدار مناطق ساحلی کشور با بهره گیری از دانش روز است که می تواند زمینه ساز شکوفایی اقتصادی در این مناطق و در نهایت موتور محرکی برای اقتصاد کشور شود.

در این همایش قرار است همچنین فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و وزیر راه و شهرسازی و چند نفر از بزرگترین و مطرح ترین اساتید این صنعت از دانشگاههای معتبر خارجی و داخلی سخنرانی کنند.